KETRON ® PEEK

Základné technické plasty >> Ketron PEEK

KETRON PEEK-1000 [PEEK] Polyetereterketon natural (hnedošedý) / čierny

Polotovary KETRON PEEK sú vyrábané z čistej polyethereketonovej živice. Pre svoje vlastnosti je KETRON PEEK ideálnym materiálom pre použitie všade tam, kde je vyžadovaná veľká odolnosť za extrémnych teplotných, chemických, radiačných a elektrických podmienok. Preto KETRON PEEK nachádza využitie v mnohých priemyselných až po high-tech aplikácie v kozmickom, jadrovom a chemickom priemysle. Má zo všetkých materiálov Peek najvyššiu nárazovú húževnatosť.

KETRON PEEK-HPV [PEEK + uhlík + PTFE + grafit] čierny

Obohatením KETRON PEEK uhlíkovými vláknami, PTFE a karbónovými vláknami vzniká materiál s vyššou mechanickou pevnosťou, nižším koeficientom trenia a zlepšenou odolnosťou voči opotrebeniu. Pre svoje vynikajúce trecie vlastnosti je KETRON PEEK-HPV zvlášť vhodný pre využitie v oblasti výroby ložísk a trecích komponentov.

KETRON PEEK-CA30 [PEEK +30% uhlíkových vlákien] čierny

Tento PEEK vystužený 30% uhlíkovými vláknami kombinuje ešte vyššiu tuhosť, mechanickú pevnosť a odolnosť voči tečeniu než KETRON PEEK-GF30 s optimálnou odolnosťou voči opotrebeniu.Okrem toho poskytuje uhlíkové vlákno 3,5 x vyššiu tepelnú vodivosť než čistý PEEK - odvádza tak rýchlejšie teplo z povrchu ložiska.

KETRON PEEK-GF30 [PEEK +30% sklených vlákien] natural (hnedošedý) / čierny

KETRON PEEK-GF-30 s 30% podielom sklenných vlákien má vyššiu tuhosť a odolnosť proti tečeniu než KETRON PEEK a navyše má podstatne lepšiu rozmerovú stabilitu. Okrem toho si svoje vynikajúce vlastnosti uchováva aj pri zvýšených teplotách. Táto vlastnosť predurčuje KETRON PEEK-GF30 pre použitie všade tam, kde musí materiál vydržať vysoké statické zaťaženie pri vysokých teplotách po dlhú dobu.

Použitie

  • materiál môže byť využitý v kozmickom, leteckom, jadrovom, chemickom, automobilovom, elektrickom priemysle
  • súčasti čerpadiel
  • sedlá ventilov
  • ložiská
  • ozubené kolesá
 

Fotogaléria

Súčasti vyrobené z PEEKu Súčasti vyrobené z PEEKu