Plastové tyče

Od roku 1997 sa špecializujeme na predaj technických plastových polotovarov. Hlavným odborom v tomto segmente je predaj plastových tyčí.

Plastové tyče, ktoré ponúka naša firma majú hlavné využitie v oblasti priemyslu strojárenského, automobilového, potravinárskeho, ale aj napr. zdravotníckeho. V oblasti strojárstva nájdu plastové tyče hlavné uplatnenie ako náhrada kovových krúžkov, púzdier, tesnení, ložísk a ozubených kolies. V ponuke máme plastové tyče , ktoré slúžia ako priama náhrada bronzového materiálu, pričom tento plastový materiál má niekoľko násobne väčšiu životnosť.

Ďalej špecialitou sú aj plastové tyče z tzv. samomazného plastu - ktorý je plnený olejom. Pri rôznych tesneniach sa veľmi dobre osvedčil teflon ( PTFE ), ktorý sa dá použiť až do 250 st. celzia pričom nemení mechanické vlastnosti.

Tak isto máme v ponuke aj plastové tyče , ktoré nájdu svoje opodstatnenie v elektrotechnickom priemysle, nakoľko majú dobré tepelno-izolačné vlastnosti a dajú sa použiť až do teplôt okolo 500 st. Celzia. Keďže ide o drahšie materiály, svoje využitie si nájdu v špeciálnych podmienkach, kde by iné materiály nemohli existovať, napr. jadrový, kozmický priemysel.

V neposlednom rade ponúkame aj plastové tyče vhodné pre zdravotnícky a potravinársky priemysel, keďže určité typy plastových tyčí sú z materiálu, ktorý je vhodný pre styk s potravinami.

Plastové tyče, ktoré predávame ponúkame od priemeru 3 mm až do priemeru 500 mm, v dĺžkach cca 1000 , 2000 , 3000 mm. Na zákazku sa dajú zhotoviť aj väčšie priemery, disky, príp. medzikružia. Veríme, že naša široká ponuka plastových tyčí v závislosti od ich použitia uspokojí vaše nároky pre správny výber Vašej aplikácie.