Nylatron®

Základné technické plasty >> Nylatron

Rada špeciálnych polyamidov - NYLATRON® (PA 6, PA 66, PA 66 + mazivá) je vyrábaná za účelom splniť požiadavky užívateľov na náročnú aplikáciu, a to hlavne s ohľadom na zníženie koeficientu trenia, zvýšenie odolnosti voči oteru a oderu pri zaistení vysokých rázových a vrubových húževnatostí pri výrobe ozubených koliesok a segmentov, ložísk, kladiek, pastorkov a ďalších súčastí.

NYLATRON GS (PA66+MoS2) šedočierny

Pridaním molybdénu sa dosahuje vyššia tvrdosť, tuhosť a rozmerová stabilita ako má ERTALON 66 SA, ale na druhej strane je mierne znížená vrubová húževnatosť. Tento materiál má lepšiu kryštalickú štruktúru, ktorá znižuje jeho koeficient trení a zvyšuje odolnosť voči oteru a teda je hlavne vhodný pre trecie použitie a ložiská. Jedná sa o extrudovaný polyamid.

NYLATRON MC 901 (PA 6G) modrý

Tento modifikovaný liaty polyamid PA6 so svojou modrou farbou vykazuje vyššiu húževnatosť, pružnosť a únavovú odolnosť ako ERTALON 6PLA. Praxou bolo dokázané, že sa jedná o špičkový materiál pre ozubené kolieska, ozubené segmenty a pastorky.

NYLATRON NSM(PA6+pevné mazivo) šedý

NYLATRON NSM je špeciálny polyamid PA6 s obsahom pevného maziva, ktoré zaručuje samomazacie vlastnosti vyrobených súčastí súčasne s vynikajúcimi trecími vlastnosťami a so špičkovou odolnosťou voči oteru a schopnosťou pracovať vo vysokých P-V limitoch (závislosť tlak - rýchlosť) - až 5x vyšších ako klasické polyamidy. Je vhodný hlavne pre použitie vo vysokých rýchlostiach a pre nemazané pohyblivé súčasti. Rovnako sa používa tam, kde samomazný polyamid plnený olejom ERTALON LFX nemôže byť použitý.

 

Fotogaléria

Súčasti vyrobené z NYLATRONU® Súčasti vyrobené z NYLATRONU®
Remenice z NYLATRONU GSM výrazne predlžuje životnosť oceľového lana Remenice z NYLATRONU GSM výrazne predlžuje životnosť oceľového lana
Remenica pre zdvíhacie zariadenie vyrobené z NYLATRONU® Remenica pre zdvíhacie zariadenie vyrobené z NYLATRONU®
Remenica pre zdvíhacie zariadenie vyrobené z NYLATRONU®. Remenica pre zdvíhacie zariadenie vyrobené z NYLATRONU®.